Відносини

4 звички, які руйнують ваші стосунки

Що руйнує стосунки в парі? Які помилки найчастіше ви допускаєте у відносинах? Як не зіпсувати близькі стосунки, а зберегти любов?

Близькі відносини можуть здаватися дуже міцними, але в один прекрасний момент розсипатися, як картковий будиночок. Без всяких, здавалося б, адекватних причин. Звичайно, причини завжди є, але не завжди ми здатні їх помітити. Тим більше, якщо кожен день, методично здійснюємо дріб’язкові вчинки, які їх підточують. Що ж згубно позначається на відносинах?

Гнів у відповідь на критику або незгоду

Ви не в усьому і не завжди згодні – це нормально. Іноді вашому партнерові не подобаються ваші вчинки, слова або погляди. Коли ж він починає у відповідь вас критикувати, ви займаєте оборонну позицію. І беретеся з ним сперечатися, доводячи, що він не правий, іноді навіть переходите на образи. Така поведінка не зближує, а лише віддаляє вас один від одного. Поступово партнер приходить до думки про те, що вам зовсім нецікаво його думку. І у відповідь перестає цікавитися вашим. Як підсумок – байдужість і віддалення.

Рада. Постарайтеся знайти зерно істини в словах коханого. Постарайтеся не реагувати на критику моментально, дайте собі час обдумати і проаналізувати ситуацію на холодну голову.

Небажання щось змінювати

У вашій парі вже є усталені традиції і ритуали. Вони створюють відчуття стабільності та захищеності. Але все ж час від часу варто пробувати щось нове. Новий досвід дає можливість спільно пережити свіжі емоції, подивитися на ситуацію іншими очима. Якщо ж ви зараз, як і два роки тому, завжди з семи до дев’яти дивитеся телевізор, а день народження відзначаєте в тому ж форматі, що і роки до цього, відносини стануть нудними. Звичними, комфортними, але нудними.

Рада. Не хочете ніяких кардинальних змін? Так і не треба! Почніть впускати у своє життя щось нове невеликими дозами. Наприклад, змінити традицію щотижневих поїздок на дачу, рушайте замість цього в парк розваг.

Обман

Більшість з нас не люблять, коли слова партнера не збігаються з його вчинками. Але щодо самих себе ми більш лояльна: можемо дозволити собі сказати неправду, звичайно ж, з самих благих намірів. Найбільше вашого улюбленого ранить брехня про ваші почуття. Наприклад, коли ви говорите, що зовсім не образилися, хоча очі у вас на мокрому місці. Або коли ви говорите, що вам цікаво, як пройшов його день, а коли він починає розповідати, включаєте музику.

Рада. Подумайте і дайте відповідь самій собі: чому ви брешете йому про свої справжні почуття? Можливо, ви боїтеся, що він вас не зрозуміє або висміє? Спробуйте використовувати чесність: можливо, якщо ви прямо скажете, що вам не подобається або що вас гнітить, ваші стосунки стануть тільки ближче.

Порушення меж

Навіть у близьких стосунках людина має потребу в особистому просторі. Якщо ж ви намагаєтеся повністю заповнити його своєю персоною, партнер відчуває себе незатишно. Йому важко вам пояснити, чому він щотижня хоче проводити пару годин з друзями, а не з вами. Чому не дає паролі від своїх акаунтів в соцсетах. Чому злиться, коли ви залазити в його гаманець. Чому йому неприємно, коли ви розпитує його про пережите негативному досвіді. Чим більше ви порушуєте його межі, тим сильніше його роздратування і злість.

Рада. Подумайте про те, що повага до партнера – це ще й повагу до його кордонів, приватності, поглядам та інтересам. Можна навіть поговорити з ним на цю тему, дізнатися, до яких меж він готовий бути для вас відкритим, а для нього – табу.